Загружается, подождите...

Амброксол-кмп (Ambroxol-kmp)


міжнародна та хімічна назви: аmbroxol;транс-4-[(2-аміно-3,5 -дибромобензил)аміно]циклогексанол гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, з плоскоюповерхнею, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду в перерахунку на 100%речовину – 0,03 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, гранулак-70, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амброксолу гідрохлорид –муколітичний засіб, що зумовлює бронхосекретолітичну, секретомоторну(відхаркувальну) дію. Стимулює утворення сурфактанта, нормалізує зміненубронхолегеневу секрецію, поліпшує реологічні показники мокротиння, зменшує йогов’язкість та адгезивні властивості, збільшує мукоциліарний транспорт, полегшуєвиведення мокротиння з бронхів. Препарат не викликає надмірного утвореннясекрету, зменшує гіперреактивність бронхів. Будучи метаболітом бромгексину,амброксолу гідрохлорид ефективніший за останній, нетоксичний та добрепереноситься.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо препарат практичноповністю абсорбується в травному тракті. Максимальна концентрація в плазмікрові досягається через 2 години. Добре проникає крізь плацентарний бар’єр тастимулює внутрішньоутробний синтез сурфактанта в легенях плоду, що дає змогувикористовувати його для профілактики респіраторного дистрес-синдрому уновонароджених. Препарат інтенсивно метаболізується в печінці. Періоднапіввиведення 9–10 годин. Препарат виводиться в основному із сечею (90%).

Показання для застосування. Гострі та хронічні бронхіти різної етіології,у тому числі ускладнені бронхоектазами, бронхіальна астма, туберкульоз легень,пневмонія, запальні захворювання порожнини носоглотки. Препарат можливозастосовувати при синдромі недостатнього дихання (“шокова легеня”), дляпрофілактики та лікування ускладнень після операцій на легенях, при догляді затрахеостомою, до та після бронхоскопії, при муковісцидозі.

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають після їди, запиваючиводою.Дітям старше 12 років та дорослим призначають за схемою: у перші 2–3 дніпо 1 таблетці (30 мг) 3 рази на добу, потім по 1 таблетці 2 рази на добу. Дітямдо 12 років рекомендується призначати препарат в іншій лікарській формі.Курс лікування – 4–14 днів.

Побічна дія. Амброксол-КМП добре переноситься, зрідка буваєслабкість, головний біль, гастралгія, нудота, блювання, діарея, екзантема.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, Ітриместр вагітності, підвищена чутливість до препарату. Судомні нападибудь-якої етіології.

Передозування. Насьогодні випадків передозування неописано.

Особливості застосування. Перед застосуванням Амброксолу-КМП рекомендуєтьсяприпинити годування груддю. Під час лікуваннярекомендуєтьсязбільшитиоб’єм споживаної рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Амброксолу-КМП зантибіотиками: амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном сприяєпідвищенню концентрації антибіотиків у легеневій тканині. Не рекомендуєтьсяодночасне застосування препарату з лікарськими засобами, що мають протикашльовуактивність (наприклад, що містять кодеїн) через утруднення виведення мокротинняз бронхів на фоні зменшення кашлю. Можливе застосування Амброксолу-КМП спільноз серцевими глікозидами, діуретиками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності – 3 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z