Загружается, подождите...

Актиферин (Aktiferrin)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, зеленувата до жовто-коричневогокольору рідина зі смаком малинового йогурту;

склад:: 1 мл сиропу містить заліза сульфату двовалентного семиводного 34,2 мг(еквівалентно вмісту заліза двовалентного 6,870 мг); DL-серину 25,8 мг;допоміжні речовини: кислота аскорбінова (4 мг на 1 мл), сироп інвертногоцукру 72,7 %, ароматизатор малиновий, ароматизатор вершковий, спирт етиловий 96%, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Протианемічні засоби.Код АТСВ03АЕ10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Залізо необхідне для підтримання життєдіяльності організму: воновходить до складу гемоглобіну, міоглобіну, різних ферментів, оборотно зв’язуєкисень та бере участь в окисно-відновних реакціях; стимулює еритропоез. Залізотакож міститься у тканинах депо (кістковий мозок, печінка, селезінка).Амінокислота серин, що входить до складу Актиферину, сприяє більш ефективномувсмоктуванню заліза та його надходженню до системного кровообігу, що викликаєшвидке відновлення його вмісту в організмі до необхідних показників. Цезабезпечує краще сприймання препарату і дозволяє зменшити необхідну дозузаліза. Фармакокінетика.Після перорального прийому залізо, що входитьдо складу препарату Актиферин, достатньо повно всмоктується зшлунково-кишкового тракту до системного кровотоку. Максимальнаконцентрація заліза у сироватці крові досягається протягом перших 2-4 годинпісля прийому препарату.Після всмоктування зв’язується з транспортним білком трансферином, якийтранспортує залізо до тканин, де знову звільнюється. Виводиться залізо черезшлунково-кишковий тракт, нирками та потовими залозами.

Показання для застосування.- Залізодефіцитні анемії різної етіології;- латентна нестача заліза в організмі (без анемій), що пов’язана знадмірними втратами заліза (кровотечі, в тому числі маткові; постійнедонорство) або підвищеною потребою в ньому (вагітність, лактація, періодактивного росту, неповноцінне харчування, окремі стадії лікуванняВ12-дефіцитної анемії, хронічний гастрит із секреторною недостатністю, станпісля резекції шлунка, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазізагострення, зниження опірності організму дорослих і дітей при інфекційнихзахворюваннях, пухлинах).

Спосіб застосування та дози.Сироп Актиферин приймають внутрішньо безпосередньоперед їдою або під час їди, запиваючи невеликою кількістю рідини (водою абофруктовим чаєм).Добова доза препарату визначається залежно від рівня гемоглобіну, маситіла та віку пацієнта.Зазначений препарат можна призначати дітям від 2 років. Для немовлят виробляється препарат Актиферин у формі крапель.Середня орієнтовна доза для дітей дошкільного віку (від 2 до 6 років) -по ½ чайній ложці (2,5 мл), 2-3 рази на добу (що відповідає 34-51 мг Fe2+).Для дітей шкільного віку (від 6 до 12 років) – по 1 чайній ложці (5мл), 2-3 рази на добу (що відповідає 69 –103 мг Fe2+). Дітям старше 12 років і дорослим рекомендується приймати препарат по 1чайній ложці (5 мл), 3 рази на день (що відповідає 103 мг Fe2+) абоприймати Актиферин у формі капсул. Нормалізацію гематологічних показників можна очікувати через місяцьлікування.Лікування препаратом повинно тривати ще протягом неменш як 8-12 тижнів після досягнення нормальних показників сироваткового залізата гемоглобіну.

Побічна дія.Актиферинсироп звичайно добре переноситься хворими будь-якого віку. Інодіспостерігається відчуття тяжкості в епігастральній ділянці, метеоризм, запориабо діарея, що зникають при зменшенні дози.

Протипоказання.- Підвищена чутливість до компонентів препарату;іншітипи анемій, що не зумовлені дефіцитом заліза в організмі (наприклад, анеміяпри свинцевому отруєнні, таласемія, анемії, що супроводжуються накопиченнямзаліза в організмі: апластична і гемолітична анемії, гемосидероз, гемохроматоз).

Передозування.Симптоми: болі в животі, діарея, блювання, ціаноз, сплутаністьсвідомості, симптоми гіпервентиляції.Лікування: до проведення специфічної терапії вживання молока, сирихяєць.Специфічну терапію проводять призначенням дефероксаміну (десфералу)внутрішньо та парентерально. При гострих отруєннях для зв’язування заліза, якеще не всмокталося з шлунково-кишкового тракту, призначають внутрішньо 5-10 гпрепарату (вміст 10-20 ампул розчиняють у питній воді). Для видалення заліза,що всмокталось, дефероксамін вводять внутрішньом’язово по 1-2 г кожні 3-12годин. У тяжких випадках, що супроводжуються розвитком шоку, хворим призначаютьвнутрішньовенне краплинне введення 1 г препарату і застосовують симптоматичнутерапію.

Особливості застосування.При курсовому призначенні сиропу Актиферин необхідний систематичнийконтроль показників сироваткового заліза та гемоглобіну.Хворі на цукровий діабет повинні враховувати, що до складу препаратувходять вуглеводи: 1 чайна ложка сиропу містить 1,8 г глюкози, що еквівалентно0,15 хлібним одиницям. Для профілактики виникнення на зубах пацієнтів темногональоту сироп Актиферин не слід приймати в неразбавленому вигляді;після прийому препарату і завершення їди рекомендується ретельно чистити зуби. Щоб уникнути зниження всмоктування заліза, не рекомендується запиватиАктиферин чорним чаєм, кавою та молоком. Крім того, зменьшення всмоктуванняможе бути зумовленно твердою їжею, хлібом, сирими злаками, молочнимипродуктами, яйцями.Під час прийому сиропу Актиферин може спостерігатися забарвлення калу вчорний колір, що не має клінічного значення.Застосування під час вагітності та в період годування груддю: занаявності лабораторного підтвердження залізодефіцитної анемії застосуваннясиропу Актиферин вважається обгрунтованим і цілком безпечним.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Приодночасному застосуванні Актиферину та антацидних засобів, що містять алюміній,магній, кальцій, а також при вживанні холестираміну абсорбція заліза зшлунково-кишкового тракту зменшується.Антибіотикигрупи тетрацикліну, а також пеніциламіну утворюють з Актиферином комплекснісполуки, що зменшують всмоктування заліза та антибіотиків.Глюкокортикоїди можуть підсилювати стимуляцію еритропоезу Актиферином

.Аскорбінова кислота збільшує біодоступність заліза при пероральномуприйомі. Солі заліза зменшують біодоступність леводопи, метилдопи.

Умови та термін зберігання.Препарат зберігати в недоступному для дітей місці при температурі невище 25 °С.Термін придатності - 2 роки.Термін зберігання флакона з сиропом після відкрупорюваннястановить 1 місяць.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z