Загружается, подождите...

Афенак-мр (Afenac-mr)


основні фізико-хімічні властивості: оранжевого кольору, трохи опуклі, довгастітаблетки з центральною насічкою на одному боці;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу - 500 мг, хлорзоксазону - 500 мг,диклофенаку натрію - 50 мг; допоміжніречовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, етилцелюлоза,натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, натрію лаурилсульфат, барвник ЛакСансет жовтий, кремнію діоксид колоїдний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані протизапальні (протиревматичні)засоби. Код АТС М01 ВХ.

Фармакотерапевтичні властивості:Фармакодинаміка.Комбінований препарат, що чинить міорелаксуючу та аналгезуючу дію, пригнічуєспинномозкові рефлекси. Парацетамол, що входить до складу препарату, чинитьжарознижувальну, аналгезуючу та помірно виражену протизапальну дію. В основіаналгезуючої дії лежить здатність пригнічувати синтез простагландинів внаслідокпригнічення ферменту циклооксигенази. Диклофенак ускладі препарату чинить виражену протизапальну, аналгезуючу і помірнужарознижувальну дію. Механізм дії пов’язаний з пригніченням циклу оксигенази –основного ферменту метаболізму арахідонової кислоти, що є попередникомпростагландинів, які відіграють головну роль в патогенезі запалення, болю ігарячки. Аналгезуюча дія зумовлена двома механізмами: периферичним(опосередковано, шляхом пригнічення синтезу простагландинів) і центральним (зарахунок пригнічення синтезу простагландинів в центральній нервовій системі).При травматичних та операційних болях препарат зменшує больові відчуття у станіспокою і під час руху, а також набряк при запаленні. Стійкий ефектспостерігається через 1-2 тижні лікування. Хлорзоксазон, щовходить до складу препарату, чинить міорелаксуючу дію, блокує на рівні спинногомозку мультисинаптичні рефлекси, які беруть участь у виникненні та підтриманніспазму скелетних м’язів різної етіології. Препарат не чинить седативну дію.Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання для застосування. Розтягнення зв’язок, міозит, міалгія,ревматичне ураження м’яких тканин, травматичне ушкодження м’язів, захворюваннясуглобів (артрит, ревматоїдний артрит, остеоартрит, подагра), вивихи, кривошия,люмбаго, фіброзит, спондиліт, гостре випадання диска, корінцевий синдром,первинна дисменорея, аднексит, проктит, післяопераційний больовий синдром.

Спосіб застосування та дози. Афенак-МР дорослим призначається внутрішньопісля їжі по 1 таблетці 2-3 рази на добу залежно від тяжкості перебігу хвороби.Таблетки не розжовувати, запивати невеликою кількістю води. Дітям 6-14 років призначають по ½таблетки 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально.

Побічна дія. З боку травної системи: нудота, печія, анорексія,метеоризм, запор, діарея, зміна забарвлення сечі.З боку центральної нервової системи:сонливість, головний біль, запаморочення.Алергічні реакції: шкірні висипи.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту в фазі загострення,“аспіринова” астма, порушення кровотворення, вагітність, лактація, дитячий вікдо 6 років.

Передозування. Алергічні реакції, головний біль, психомоторнезбудження, роздратованість, запаморочення. Лікування: як перша допомога - промиванняшлунка, прийом адсорбентів, потім -симптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю слід призначати призахворюваннях печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту в анамнезі,диспептичних проявах, після хірургічних втручань, пацієнтам похилого віку. Принаявності алергічних реакцій в анамнезі призначати лише в невідкладних випадках.При тривалому застосуванні слід проводити контроль показників периферичноїкрові і функціонального стану печінки. В період лікування можливе зменшенняшвидкості психічних і рухових реакцій, тому необхідно утримуватись відкерування автомобілем та виконання роботи, що потребує підвищеної уваги. Неварто вживати алкоголь.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з дигоксиномможе підвищувати концентрацію дигоксину в плазмі. Афенак-МР знижує ефектфуросеміду та антигіпертензивних засобів. Одночасне застосування зкалійзберігаючими засобами може призвести до гіперкаліємії. Одночаснезастосування з нестероїдними протизапальними засобами, глюкокортикостероїдамизбільшує ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч. Не рекомендованийодночасний прийом з метотрексатом і циклоспорином. Одночасне застосування збарбітуратами, протисудомними засобами, алкоголем значно підвищує ризикгепатотоксичної дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 20 -300Св місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z