Загружается, подождите...

Етоній (Aethonium)


хімічна назва: 1-2-етилен-біс-(N-децилоксикарбонілметил-N,N-диметил)-амонію дихлорид;

основні фізико-хімічні властивості: мазь світло-жовтого кольору, зі специфічнимзапахом;

склад: 1 г мазі містить етонію 0,01 г;допоміжні речовини: ланолін безводний, вазелінмедичний, вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08А J10**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Етоній – біс-четвертинна амонієвасполука, що виявляє бактеріостатичний та бактерицидний ефекти, зумовленийпорушенням процесів синтезу клітинної оболонки стрептококів, стафілококів.Виявляє також легку місцевоанестезуючу і ранозагоюючу дію. Сприяє регенераціїпошкоджених тканин. Має детоксикуючу дію щодо стафілококового токсину.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Трофічні виразки, тріщини прямої кишки тапромежини, рентгенівські дерматити, термічні, хімічні і променеві опіки шкірита слизових оболонок.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують місцево. На ураженіділянки (тріщини, запалені шкірні та слизові поверхні) наносять мазь дорослим 1- 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування – від 3 днів до 1 місяця.Після стандартного оброблення трофічних виразок іопіків препарат наносять безпосередньо на ушкоджену поверхню і накладаютьстерильну марлеву пов’язку, або мазь накладають на пов’язку, а потім її – нарану.

Побічна дія. В окремих випадках можлива індивідуальнанепереносимість препарату, що проявляється у вигляді почервоніння шкіри абосвербежем. У таких випадках препарат відміняють.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату,алергічний дерматит, екзема, алергічні реакції на ланолін. Передозування. Інформаціїпро передозування не має. Особливостізастосування. Не допускати потрапляння препарату в очі.Інформація про досвід застосування препарату у періоди вагітності талактації, а також у дітей відсутня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з антибіотикамигрупи тетерациклінів, гентаміцином сульфатом, левомецитином посилюється діяантибіотиків. Умови та термінзберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світламісці при температурі +8-15°С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z