Загружается, подождите...

Ефір длянаркозу стабілізований (Aetherpro narcosi stabilisatus)


міжнародна назва: діетиловий ефір;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора, летка, дуже рухлива,легкозаймиста рідина, із своєрідним запахом та пекучим смаком. Температуракипіння +34-35°С.

склад: ефір діетиловий;допоміжні речовини: антиоксидант п-фенілендіамін.

Форма випуску. Рідина.

Фармакотерапевтична група. Засоби для загальноїанестезії: Ефіри. Код АТС: NО1А АО1.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ефір для наркозу стабілізованийналежить до засобів для наркозу. Має пригнічувальний вплив на центральнунервову систему при збереженні функцій судиннорухового та дихального центрів.Під дією світла і повітря ефір розкладається, внаслідок чого утворюються перекиси,альдегіди і кетони. Фармакокінетика. Розчиняється у воді 1:12. Ворганізмі розподіляється нерівномірно; значно більше ефіру виявляють у мозковійтканині, ніж у крові та інших тканинах. 90% ефіру, що надійшов до організму,видаляється у незміненому вигляді через легені, решта – нирками.

Показання для застосування. Використовують дляпроведення інгаляційного наркозу.

Спосіб застосування та дози. Ефір для наркозустабілізований застосовують за напіввідкритою (напівзакритою) системою. Ефірпідключають поступово, починаючи з 1 об.% і збільшуючи дозу до 10-12 об.% (удеяких хворих – до 16 –18 об.%) . Наркотичний сон настає через 12-20 хв, післячого для підтримання необхідної глибини наркозу дозу ефіру поступово знижуютьдо 2-4 об.%, регулюючи його подачу залежно від адекватності клінічних даних таелектроенцефалографічних показників. Після закінчення операції ефір відключаютьі хворого переводять на дихання повітряно - кисневою сумішшю. Пробудженняспостерігається в межах 20-40 хв після припинення подачі ефіру, але наркознадепресія усувається лише через декілька годин.Вищі дози для дорослих: разова - 0,33 мл (20 крапель), добова - 1 мл(60 крапель).

Побічна дія. Подразнює слизовіоболонки дихальних шляхів, посилює секрецію слинних, бронхіальних залоз. Першеіз вказаного на початку наркозу може призвести до рефлекторних змін дихання, аждо ларингоспазму. Не виключені різке підвищення артеріального тиску,тахікардія, зокрема при пробудженні. У ранньому, післяопераційному періодіможуть виникнути пригнічення дихання, блювання, бронхопневмонії.

Протипоказання. Ефірний наркоз не можназастосовувати при туберкульозі легенів, гострих респіраторних захворюваннях,гіпертонічній хворобі та інших серцево-судинних захворюваннях із вираженимпідвищенням артеріального тиску і декомпенсацією серцевої діяльності, припідвищенні внутрішньочерепного тиску, тяжких патологічних процесах у нирках тапечінці, цукровому діабеті, гіпертиреозі, загальному виснаженні (кахексія),ацидозі. Препарат протипоказаний якщо під час операції буде застосованаелектрокоагуляція.

Передозування. При концентрації ефіру укрові 1,8-1,2 г/л спостерігаються ознаки передозування, при 2,6-2,8 г/л –параліч бульбарних центрів. При передозуванні наркозприпиняють, забезпечують прохідність дихальнихшляхів, проводять штучну вентиляцію легенів (ШВЛ). Показані гіпервентиляція,інфузійна терапія.

Особливості застосування. Для послабленнярефлекторних реакцій, які виникають внаслідок подразнення дихальних шляхів ізменшення секреції слинних та бронхіальних залоз, перед наркозом вводятьатропіну сульфат або інші холінолітичні препарати, наприклад метацин. Дляпремедикації застосовують наркотичні аналгетики (промедол), нейролептики(аміназин), холіноблокатори (атропін, метоцин), протигістамінні засоби(димедрол, дипразин). До комплексу премедикації необхідно включати такожпрепарати антигістамінної та седативної дії. Для зменшення збудження ефірнийнаркоз застосовують після ввідного барбітуратного наркозу. У деяких випадках завибором анестезіолога наркоз проводять азеотропною сумішшю (фторотан + ефір)або закисом азоту із подальшим підтриманням наркозу ефіром. З метою посиленняміорелаксації і значного зниження кількості ефіру стабілізованого застосовуютьм’язові релаксанти.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Вибухонебезпечний у суміші із закисом азоту, однак ефір використовують упоєднанні з ним, а також у складі з фторотаном.

Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеномувід світла, недоступному для дітей місці, подалі від вогню (вогне- тавибухонебезпечний!), в прохолодному місціТермін зберігання – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z