Загружается, подождите...

Ескузан краплі (Aescusan drops)


основні фізико-хімічні властивості: прозора або трохи мутна рідина від жовтого дочервоно-бурого кольору, з приємним запахом; у процесі зберігання можливоутворювання осаду;

cклад: 100 грозчину містить 5,4 г сухого екстракту з насіння кінського каштану (відповідно1,0 г тритерпенглікозиду (тритерпенсапонін) у перерахуванні на есцин), 0,5 гтіаміну гідрохлориду;допоміжні речовини:етанол 96 %, вода очищена, лактозимоногідрат, кварц колоїдний безводний.

Форма випуску.Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Капіляростабілізуючі засоби. Код АТС С05С Х51.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Головнийкомпонент екстракту з насіння кінського каштану – есцин – у різнихекспериментальних моделях має антиексудативну та венотонізуючу дію. Точниймеханізм дії невідомий. Є дані, що екстракт з насіння кінського каштану зменшуєконцентрацію лізосомальних ензимів, тим самим перешкоджаючи розпадуглікокаліксу (мукополісахаридів) у ділянці стінок капілярів. Завдяки зниженнюпроникності судин не відбувається фільтрація мікромолекулярних протеїнів,електролітів і води в інтерстицій. У порівнянні з плацебо під часфармакологічних досліджень на людині було встановлено значне зниженнятранскапілярної фільтрації, а в різних рандомізованих подвійних сліпих дослідахі перехресних дослідженнях – значне покращення симптомів хронічної венозноїнедостатності (відчуття втоми, тяжкості, напруження, свербежу, болю та набряківнижніх кінцівок).

Фармакокінетика.Після введення 50 мг есцину через 2,35 години досягається максимальний рівень вплазмі 25,31 нг/мл. Період напіврозпаду становить 19,87 години. 0,11 %прийнятого внутрішньо екстракту виводиться сечею у формі есцину. Зв’язування збілками плазми становить 84 %.

Показання для застосування. Хронічна венозна недостатніть варикозного та посттромботичного генезуабо її ускладнення. Захворювання, які пов’язані з функціональними порушеннямикровопостачання, наприклад, застійні стани, запалення вен, варикозне розширеннявен, набряклості і гемороїдальні вузли.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років рекомендується приймати по 12-15крапель, 3 рази на добу, перед їдою, з невеликою кількістю рідини. Курслікування становить від 2 тижнів до 2-3 місяців. Перед вживанням збовтувати.

Побічна дія. Можутьвиникати подразнення слизової шлунково-кишкового тракту, а в поодинокихвипадках – диспепсичні явища.

Протипоказання. Підвищеначутливість до складових препарату. Через недостатність досліджень краплі неслід приймати дітям до 12 років, а також жінкам під час вагітності та лактації.

Передозування. Внаслідокзначного передозування при прийомі препарату внутрішньо можуть виникнутидиспепсичні явища. Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. Ескузан не впливає на здатність керувати транспортними засобами чимеханізмами, однак слід брати до уваги те, що в ньому міститься алкоголь.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може посилювати дію антикоагулянтів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 8-25 ºC, в недоступному для дітеймісці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z