Загружается, подождите...

Ескузан 20 (Aescusan20)

міжнародна назва: aescin;основні фізико-хімічні властивості: червоно-бурі, матовідвоопуклі таблетки, вкриті оболонкою;склад: 1 таблетка, містить 250 мг сухого екстракту плодівкінського каштану (Aesculus hippocastanum L), який містить 89,6-130,05 мггустого екстракту плодів кінського каштану, що еквівалентно 20 мг тритерпеновихглікозидів у перерахуванні на безводний есцин;допоміжні речовини: магніюстеарат, диметикон 200, гіпромелоза, макроголу стеарат, кислота стеаринова, титанудіоксид, заліза оксид, макрогол 35000, целюлоза, силіцію діоксид, вода.Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.Фармакотерапевтична група. Ангіопротектори.Капіляростабілізувальні засоби. Код АТС С05С Х03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Урізнихекспериментальних моделях основний компонент екстракту плодів кінського каштану– есцин, суміш тритерпенових глікозидів – має антиексудативну та венотонізуючудію.Екстракт плодів кінського каштану знижує активністьлізосомальних ферментів, яка підвищується при хронічних венозних захворюванняхтаким чином, що інгібується деградація глікокаліксу (мукополісахаридів) уділянці капілярних стінок. Шляхом зменшення проникності капілярної стінкипригнічується фільтрація низькомолекулярних протеїнів, електролітів і води увнутрішньотканинний простір, значне зменшення транскапілярної фільтраціїпризводить до значного покращення симптомів венозної недостатності (відчуттястомлюваності, важкості і напруженості, свербіж, біль і набряки у ногах).Фармакокінетика.Для окремих компонентів препарату Ескузан 20 не проводилосяфармакокінетичних досліджень.Показання для застосування.Препарат призначають при симптомах хронічноївенозної недостатності різного генезу, таких як:набряки;судоми литкових м’язів;свербіж, а також біль і відчуття важкості в ногах;варикозне розширення вен;посттромботичний синдром;трофічні зміни, наприклад виразки гомілки;припухання м’яких тканин після операцій і травм.Спосіб застосування та дози.Якщо не призначено інакше,рекомендується приймати дорослим по 1 таблетці Ескузан 20 три рази на день. Уразі необхідності дозу можна збільшити, приймаючи по 2 таблетки тричі на день.Таблетки приймають під час їжі, запиваючи рідиною. Таблеткиковтають цілими, не розжовуючи.Ескузан 20 можна без побоювань приймати протягомтривалого часу.Побічна дія.В окремих випадках можливо виникненнясвербежу, нудоти і розладів шлунка. Повідомлялось про єдиний випадок алергійноїреакції тяжкого ступеню тяжкості після прийому медичних препаратів, що містятьекстракт плодів кінського каштану.Протипоказання. Дотепер не відомо жодногопротипоказання.

Передозування.Не повідомлялось про жоден випадокпередозування цього препарату.Нижче наведені симптоми отруєння, якіспостерігаються після вживання плодів кінського каштану:Відчуття стурбованості, сильна діарея,що супроводжується блюванням, мідріазис, сонливість, марення, можлива смертьвнаслідок дихального паралічу через 24-48 годин.У разі отруєння рекомендується вжититаких заходів:якщо відсутнє блювання і була прийнятавелика кількість плодів, необхідно промивання шлунка (наприклад, 0,02% розчиномперманганату калію) і прийом активованого вугілля; в інших випадках лікуванняповинно бути симптоматичним.Особливості застосування.Необхідно обов’язково дотримуватись інших неінвазивних методівлікування, що призначені лікарем, таких як, наприклад, накладання компресів наноги, носіння підтримуючих еластичних панчох або обливання холодною водою.Якщо раптом в одній нозі виникають незвичні серйозні симптоми, щовиявляються у вигляді набряку, зміни кольору шкіри, відчуття напруженості абожару, а також болю, слід негайно звернутися до лікаря, тому що ці симптомиможуть свідчити про серйозні клінічні прояви (тромбоз вен ніг, тобтозакупорювання вен ніг кров’яним згустком).Вагітність ілактація.Ескузан 20 не слід застосовувати під час вагітності, тому що данідоклінічного дослідження є недостатніми і досвід застосування цього медичногопрепарату вагітними жінками не є достатньою мірою обґрунтованим.Оскільки невідомо, до якого ступеня діючі речовини виділяються у груднемолоко, жінки не повинні годувати груддю під час прийому Ескузану 20.Вплив на здатність керувати машинами та механізмами.Не відмічалося впливу Ескузану 20 на здатністькерувати автомобілем або працювати з механізмами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невстановлена.Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С.Термін придатності - 3 роки.Препарат не можна приймати після закінчення термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z