Загружается, подождите...

Ациклостад (Acyclostad)


міжнародна та хімічна назви: aciclovir,2-аміно-1,9-дигідро-9-[(2-гідроксіетокси)метил]-6H-пурин-6-он;

основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий гомогенний крем;

склад: 1г крему містить 50 мг ацикловіру;допоміжні речовини: диметикон,ПЕГ-5-гліцерол-стеарат, спирт цетиловий, парафін рідкий, пропіленгліколь,вазелін білий, вода очищена.

Форма випуску. Крем. Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби. Код АТСD06BB03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ацикловір -фармакологічна неактивна речовина, яка трансформується в противірусний засібтільки після проникнення в клітини, інфіковані вірусом Herpes simplex (герпесупростого), Varicella-zoster (оперізувального лишая), Епштейна-Барр і цитомегаловірусом.Активація ацикловіру відбувається внаслідок каталітичної дії тимідинкіназивірусів. Цей процес відбувається в 4 фази: проникнення ацикловіру в клітини,інфіковані вірусами герпесу; фосфорилування ацикловіру в ацикловір-монофосфатза участі ферменту тимідинкінази, що міститься в інфікованих вірусом клітинах;перетворення під впливом клітинних ферментів ацикловіру-монофосфату наацикловір-трифосфат, який виявляє противірусну активність; спорідненістьацикловіру-трифосфату з вірусною ДНК-полімеразою в 10 – 30 разів вища, ніж зклітинною полімеразою, і забезпечує вибіркове пригнічення активності ферментувірусної полімерази, що приводить до пригнічення синтезу вірусної ДНК івідповідно до пригнічення реплікації вірусів. При герпесі попереджує утвореннянових елементів висипу, знижує ймовірність шкірної дисемінації та вісцеральнихускладнень, прискорює утворення кірки. Знижуєбіль у гострій фазі оперізувального герпесу. Виявляє імуностимулюючу дію.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні ацикловір не всмоктуєтьсяв системний кровотік. Таким чином, неможливо охарактеризувати кінетику табіодоступність ацикловіру. Виникнення токсичних ефектів малоймовірно, тому щомісцевий ацикловір не досягає системи циркуляції. Показання для застосування. Симптоматична терапія болю тасвербежу, пов’язаних із рецидивним губним герпесом.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям призначають наносити крем тонким шаром на ураженуділянку шкіри 5 разів на день кожні 4 години.Наносити крем слід не тільки на уражені ділянки шкіри, але й навколоуражень. Лікування триває 5 днів, алетерапія повинна бути підібрана індивідуально та продовжуватись до затвердінняповерхні везикула чи до повного виліковування. Тривалість лікування не повиннаперевищувати 10 днів.

Побічна дія. При застосуванні препарату можуть спостерігатися такі побічні явища:почервоніння, печіння, свербіж, вульвіт, шкірний висип, лущення шкіри. Булипоодинокі випадки контактного дерматиту після застосування Ациклостаду®. Всіпобічні дії скороминущі, і зникають після припинення застосування препарату.

Протипоказання.Не слід призначати Ациклостад®пацієнтам з відомою гіперчутливістю до ацикловіру або до інших компонентівпрепарату.

Передозування.Випадків передозування неспостерігалося. Оскільки препарат призначений тільки для місцевогозастосування, розвиток симптомів передозування малоймовірний. Особливості застосування. Для отримання кращих результатів, терапію Ациклостадом® потрібнорозпочати якомога раніше, при перших ознаках герпесу (печіння, свербіж,дискомфорт, почервоніння). Не слід наносити Ациклостад® на слизові оболонки (ротової порожнини,очей, геніталій), щоб уникнути місцевого подразнення. Вагітність і лактація. Відсутні дані щодо несприятливої дії ацикловірув періоди вагітності і годування груддю, оскільки при місцевому застосуванніацикловір практично не потрапляє в систему кровообігу і грудне молоко. Оскількивідсутні контрольні дані стосовно застосування ацикловір крему в періодивагітності та лактації, перевагу користі над потенційним ризиком повинен братидо уваги лікар.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами не відома.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z