Загружается, подождите...

Ацивір (Acivir)


міжнародна та хімічна назви: ацикловір; 9-(2-гідроксиетоксиметил)гуанін;

основні фізико-хімічні властивості: біла м’яка маса;

склад: 1 г крему містить ацикловіру 0,05 г;допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, цетомакрогол CS-1000,парафін рідкий слабколеткий, парафін білий м’який, натрію ЕДТА, гліцеринумоностеарат, пропіленгліколь, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, водаочищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Противірусний засіб для місцевого застосування. Код АТС D06BB03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Ацикловір активний щодо вірусу простого герпесатипу 1 і 2, оперізуючого лишаю, вірусу Эпштейна-Барр і цитомегаловірусу.Конкурентно взаємодіє з вірусною тимидинкіназою і послідовно фосфорилює зутворенням моно-, ді- і трифосфата; останній інгібує ДНК-полімеразу,включається замість деоксигуанозину у ДНК вірусів і пригнічує реплікацію.Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження показали мінімальнийрівень системної абсорбції ацикловіру після повторного місцевого застосуваннякрему Ацивір.

Показання для застосування. Для лікування первинних та рецидивуючихгерпетичних уражень шкіри та слизових оболонок при герпесі губ та зовнішніхстатевих органів, які спричинені вірусом простого герпесу (Herpes simplex),оперізуючого лишаю (Varicella zoster), герпетичні ураження хворих зімунодефіцитом.

Спосіб застосування та дози. Лише для місцевого застосування. Дітям та дорослим: крем Ацивір потрібно наносити 5 разів на деньприблизно з 4-годинними інтервалами, за винятком нічного часу. Важливо початилікування якнайшвидше після початку захворювання, найкраще – під часпродромального періоду.Лікування повинно тривати 5 днів. Якщо загоєння не відбулося, можнапродовжити лікування до 10 днів. Якщо після 10 днів лікування ураження неліквідоване, необхідно звернутися до лікаря.Перед і після нанесення крему потрібно мити руки; важливо уникати тертяуражених ділянок або доторкання до них рушником, щоб уникнути погіршення абопередачі інфекції.

Побічна дія. В деяких випадках при застосуванні крему Ацивірможе з’явитися тимчасовий швидкоминучий біль, незначне висушування та лущенняшкіри. У невеликої частини пацієнтів спостерігалися еритема (почервоніння) тасвербіж. Дуже рідко повідомлялось про випадки контактного дерматиту післязастосування крему. При проведенні тестів на чутливість ці випадки частіше булипов’язані з компонентами кремової основи, а не з ацикловіром. Є дуже поодинокіповідомлення про реакції негайної гіперчутливості, включаючи ангіоневротичнийнабряк, внаслідок місцевого застосування ацикловіру.

Протипоказання. Крем Ацивір протипоказаний хворим з підвищеноючутливістю шкіри до ацикловіру або до будь-якого з компонентів препарату.

Передозування. При місцевому застосуванні передозування неможливе.

Особливостізастосування. Не рекомендується наносити крем Ацивір на слизові оболонкиротової порожнини, очей. Особливо важливо уникати випадкового потрапляння кремув очі. Хворі, що страждають від особливо тяжких проявів Herpes simplex, повинніпостійно перебувати під наглядом.Осіб, що страждають від герпесу нагубах, потрібно застерегти від передачі вірусу іншим людям, особливо занаявності відкритих уражень.Вагітність та лактація.Ацивір крем слід застосовувати увагітних жінок та жінок, які годують груддю, тільки у випадках, якщо користьвід призначення Ацивір крему перевищує ризик його застосування. Фертильність.Даних про вплив крему Ацивір нафертильність людини немає. Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.Даних немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні пробенецидзбільшує середній період напіввиведення (T1/2) і AUC (площу під кривою“концентрація-час") системно введеного ацикловіру. Інші лікарськіпрепарати, що впливають на функцію нирок, теоретично можуть впливати на фармакокінетикуацикловіру, однак у процесі клінічного застосування ацикловіру не виявлені йоговзаємодії з іншими препаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі не вище +25оС, не заморожувати. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z