Загружается, подождите...

Кислота аскорбінова з глюкозою (Acidum ascorbinicum cum glucoso)


міжнародна та хімічна назви: Ascorbic acid; g-лактон 2,3,-дегідро-L-гулоновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад:1 таблетка містить:кислоти аскорбінової - 0,1 г; глюкози - 0,877 г,допоміжні речовини: кислота стеаринова, кальцію стеарат, тальк,крохмаль картопляний.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. A11GA01.

Фармакологічні властивості. Аскорбінова кислота бере участь в окисно-відновнихпроцесах, обміні вуглеводів, утворенні стероїдних гормонів, регенерації тканин,синтезі колагену та проколагену, регуляції проникності капілярів, сприяєпідвищенню опірності організму до несприятливого впливу навколишнього середовища,поліпшує загальне самопочуття, апетит, сприяє нормалізації сну, збільшуєефективність дії різноманітних терапевтичних заходів, має радіопротекторнівластивості, зменшує геморагічні прояви променевої хвороби та стимулюєкровотворення.Глюкоза бере участь в енергетичному та вуглеводному обмінах, забезпечуєпоповнення енерговитрат, покращує антитоксичну функцію печінки, посилюєскорочувальну діяльність серцевого м’яза та діурез.Фармакокінетика. Кислота аскорбінова дуже швидко всмоктується в тонкомукишечнику: вже через 30-60 хв. після прийому препарату її концентрація в кровізначно зростає. Період напіввиведення вітаміну С - 4-7 годин після йогоприйому. Надлишок виводиться із сечею у вигляді кислоти аскорбінової та їїметаболітів.

Показання для застосування. Профілактика та лікування гіпо- та авітамінозувітаміну С. Геморагічні діатези, різні кровотечі (носові, легеневі, маткові таінші); в період одужання після інфекційних захворювань; при різнихінтоксикаціях, променевій хворобі, гепатиті, холециститі, хворобі Аддисона,нефропатії вагітних, при пораненнях м’яких тканин, які в’яло загоюються,інфікованих ранах та переломах кісток. Забезпечення підвищеної потребиорганізму у вітаміні С в період росту, вагітності та лактації, при напруженихфізичних та розумових навантаженнях, перевтомі, стресових станах.

Спосіб застосування та дози.Препарат приймають внутрішньо після їжі(таблетку бажано розсмоктувати).З метою профілактики дорослим необхідно приймати по 1таблетці (0,1 г) на добу, дітям від 4 років - по 1/2 таблетки(0,05 г) на добу.Вагітним жінкам, після пологів та при низькому рівнівітаміну С в молоці матері необхідно приймати по 3 таблетки (0,3 г) на добупротягом 10-15 днів, потім для профілактики по 1 таблетці (0,1 г) на день весьперіод годування дитини груддю.Лікувальні дози для дорослих становлять 1 таблетка (0,1 г) 2-5 разів надобу, для дітей – 1/2 - 1 таблетка (0,05-0,1 г) 2-3 разина добу. У період гострих інфекційних захворювань (грип, кір, скарлатина,дифтерія) за рекомендацією лікаря лікувальні дози можуть бути збільшені.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції. При триваломузастосуванні у великих дозах можливі гіперглікемія, глюкозурія, артеріальнагіпертензія. Тривале, безконтрольне застосування препарату може призвести допригнічення інсулярного апарату підшлункової залози. Це необхідно враховувати,призначаючи кислоту аскорбінову хворим на цукровий діабет.

Протипоказання.Підвищеначутливістьдо препарату. Не слід призначати великі дози препарату хворимз підвищеним згортанням крові, тромбофлебітами, схильністю до тромбозів та прицукровому діабеті.

Передозування. Застосування надмірнихдоз препарату може викликати нудоту, блювання та пронос, підвищитизбуджуваність нервової системи.

Особливості застосування. При прийомі великих дозвітаміну С треба стежити за функцією нирок і артеріальним тиском, оскількистимулюючий вплив кислоти аскорбінової на утворення кортикостероїдних гормонів можепризвести до ушкодження гломерул нирок та розвитку гіпертензії. Одночасне використання препарату з лужним питтям (мінеральні води)зменшує всмоктування вітаміну С. Також всмоктування кислоти аскорбінової можепорушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.Кислота аскорбінова може впливати на результати різних лабораторнихдосліджень, наприклад, при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну,активності трансаміназ, лактатдегідрогенази та ін.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кислота аскорбінова зменшує токсичністьсульфаніламідних препаратів, знижує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів,сприяє засвоєнню заліза, підвищує всмоктування пеніциліну, посилює ефектпобічної дії саліцилатів (ризик виникнення кристалурії). Використання оральнихконтрацептивів знижує рівень вітаміну С в організмі. При одночасному використанні низьких доз вітаміну Ста вітамінів В1, В2, В12 та ВСвизначається взаємне посилення терапевтичної дії. Вітамін Р (рутин) значнопокращує засвоєння вітаміну С.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці. Зберігати внедоступному для дітей місці. Термін придатності - 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z