Загружается, подождите...

Амінокапронова кислота (Acidum aminocapronicum)


міжнародна та хімічна назви: aminocaproic acid, 6-аміногексановакислота;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна стерильна рідина;

склад: 100 мл розчину містить кислоти амінокапронової 5 г;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Антигеморагічний (гемостатичний) засіб. Інгібіторфібринолізу. Код АТС В 02АА 01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Блокуючи активатори плазміногена та частковопригнічуючи дію плазміну, кислота амінокапронова забезпечує спеціфичнукровоспинну дію при кровотечах, пов'язаних з підвищенням фібринолізу. Препараттакож інгібує активність біогенних поліпептидів – кінінів, виявляєпротиалергійну активність, стимулює антитоксичну функцію печінки.Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні дія розвивається через15-20 хвилин. Швидко виділяється нирками (40-60% введенного препаратувиводиться із сечею протягом 4 год). При порушенні видільної функції нирокконцентрація кислоти амінокапронової в крові значно зростає.

Показання для застосування. Хірургічні операції і патологічні процеси,що супроводжуються підвищенням фібронолітичної активності крові і тканин:операції на мозку, легенях, серці, судинах, щитовидній, підшлунковій іпередміхуровій залозах; передчасне відшарування плаценти, тривале перебування впорожнині матки мертвого плоду, маткова кровотеча, аборт, гострий панкреатит,захворювання печінки, гіпопластична анемія, носові, шлунково-кишкові кровотечі,кровотечі із сечевого міхура. Застосовують також для запобігання вториннійгіпофібриногенемії при масивних переливаннях консервованої крові.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньовенно. Занеобхідності досягнення швидкого ефекту (гостра гіпофібриногенемія) вводятьвнутрішньовенно краплинно не більше 100 мл 5% розчину швидкістю 50-60 крапельза 1 хвилину протягом 15-30 хвилин. Протягом першої години вводять 4-5 г, а притривалій кровотечі – до її повної зупинки - щогодини по 1 г, але не більше 8 г.При повторній кровотечі введення препарату повторюють з проміжками 4 години,проте не більше 8 годин. При помірному підвищенні фібринолітичної активностіКислоту Амінокапронову призначають разово дітям у дозі 0,05 г/кг маси тіла надобу. Доза залежно від віку становить: до 1 року - разова до 2,5 мл, на добу 15мл; від 2 до 6 років – разова 2,5-5 мл, на добу 15-30 мл; від 7 до 10 років –разова 5-7 мл, на добу 30-45 мл. При гострих кровотечах дози становлять: до 1року – разова 5 мл, на добу 30 мл; від 2 до 4 років - разова 5-7,5 мл, на добу30-45 мл; від 5 до 8 років – разова 7,5-10 мл, на добу 45-60 мл; від 9 до 10років - разова 15 мл, на добу 90 мл. Курс лікування - від 3 до 14 днів.

Побічна дія. Запаморочення, нудота, діарея, шкірні висипи,ортостатична гіпотензія, судоми, головний біль, закладеність носа, гостраниркова недостатність, рабдоміоліз, міоглобінурія.

Протипоказання. Тромбоемболія, схильність до тромбозів,коагулопатії; ниркова недостатність, вагітність, пологи, порушення мозковогокровообігу.

Передозування. Різке зниження фібронолітичної активності крові.Виражені симптоми побічної дії: запаморочення, нудота, діарея, шкірні висипи,ортостатична гіпотензія, судоми, головний біль, закладеність носа, гостраниркова недостатність, рабдоміоліз, міоглобінурія. У цих випадках введенняпрепарату припиняють і проводять відповідну симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Внутрішньовенне введення препарату рекомендованопроводити під контролем коагулограми, необхідно перевіряти фібринолітичнуактивність крові та вміст фібриногену.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Використання розчину КислотиАмінокапронової можна поєднувати з введенням розчину глюкози, гідролізатів,протишокових розчинів. Ефект знижують антикоагулянти та антиагреганти.

Умови та термін зберігання. Зберiгти в недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурi від 15 до 25°С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z