Загружается, подождите...

Ацикловір (Aciclovir)


міжнародна та хімічна назви: Aciclovirum;2-аміно-1,9-дигідро-9-(2-гідрокси)етоксиметил-6Н-пурин-6-ОН;

основніфізико-хімічні властивості

: білий або майжебілий однорідний крем;

склад

: 1 г крему містить ацикловіру 50 мг;допоміжніречовини: спиртцетостериловий, парафіни, натрію лаурилсульфат, метилпарабен, пропіленгліколь,мікрокристалін, вода очищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування.Противірусні препарати. Код АТС D06B B03.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Препарат для лікування інфекцій шкіри та слизовихоболонок, що спричинені вірусом простого герпесу І та ІІ типу; вірусом вітряноївіспи та оперізувального лишаю. Ацикловір є фармакологічно неактивноюречовиною, яка трансформується в противірусний засіб тільки після проникненнядо клітини, інфікованої вірусами звичайного герпесу (HSV) або вірусамиvericella zoster (VZV). Ця активація ацикловіру зазнає каталітичної дії з бокутимідинкінази вірусів HSV або VZV-ферменту, необхідної для реплікації цихвірусів.Спрощено можна сказати,що вірус синтезує власний противірусний засіб. При цьому відбуваються такіокремі дії:Ацикловір посиленопроникає до клітин, інфікованих вірусами герпесу.Вірусна тимідинкіназа,що знаходиться в цих клітинах, фосфорилює ацикловір в ацикловіру монофосфат.Ацикловіру трифосфатмає спорідненість до вірусної ДНК-полімерази, що в 10-30 разів перевищуєспорідненість до клітинної ДНК-полімерази, і, таким чином, селективно інгібуєактивність вірусного ферменту.Крім того, віруснаДНК-полімераза вводить ацикловір до складу вірусної ДНК, унаслідок чоговідбувається обрив ланцюга при синтезі ДНК. Ці окремі стадії приводять загаломдо дуже ефективної редукції розмноження вірусів. Фармакокінетика. При нанесенні на шкіруацикловір не виявляється в сироватці крові. Ацикловір проникає крізьплацентарний бар’єр. Невідомо, чи виділяється ацикловір або його метаболіти зматеринським молоком при місцевому застосуванні цього препарату. Досліджуючидію ацикловіру при локальному застосуванні, було виявлено, що у хворих злокальним ураженням оперізувальною вітряною віспою 9,4 % загальної денної дози ацикловіруабо менше виділялось із сечею у незміненій формі, протягом 24 год.

Показання длязастосування. Для зменшенняболю і свербежу при частих рецидивах простого герпесу з локалізацією в ділянцікайми губ; для лікування первинного герпесу генітальних органів; герпесновонароджених, оперізувальний лишай, вітряна віспа.

Спосібзастосування та дози. Лікуванняпотрібно призначати при перших проявах ознак і симптомів. Крем за допомогоюватної турунди наносять на уражені і прилеглі до них ділянки шкіри 5 разів надень (кожні 4 год). Кількість крему, який накладають за 1 раз, залежить відзагальної площі уражених ділянок. Якщо препарат наносять руками, потрібноретельно вимити їх до і після процедури, щоб запобігти інфікуванню інших ділянокшкіри або розвитку вторинної (бактеріальної) інфекції. Курс лікування звичайностановить 5 днів, за необхідності його можна продовжити до 10 днів, але небільше.

Побічна дія. При застосуванні крему можуть відмічатисяперехідне відчуття печіння або поколювання в місці його нанесення, рідко –гіперемія, сухість і лущення шкіри у місцях нанесення препарату,шкірно-алергічні реакції, контактний дерматит.

Протипоказання.Підвищена чутливість допрепарату. Вагітність, період лактації.

Передозування. Про передозування Ацикловіру при місцевомузастосуванні повідомлень не має.Особливості застосування. КремАцикловір не рекомендують викристовувати з метою профілактики рецидивівзараження вірусом герпесу. Для ефективності лікування препарат потрібнозастосовувати при перших ознаках захворювання (печіння, свербіж, відчуттянапруження та гіперемія шкіри).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Про взаємодію Ацикловіру при місцевомузастосуванні з іншими лікарськими засобами повідомлень немає.Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі від 8 до 25 0С.Термін придатності

2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z