Загружается, подождите...

Ацикловір-фармак (Aciclovir-farmak)


міжнародна та хімічна назви: aciclovir;2-аміно-9-[(2-гідроксиетокси)метил]-1,9-дигідро-6Н-пурин-6-он;

основні фізико-хімічні властивості: крем білого або майже білого кольору;

склад: 100 г крему містять ацикловіру 5г;допоміжні речовини: вазелін білий,масло вазелінове медичне, спирт цетостеариловий емульгуючого типу А, полоксамер407, пропіленгліколь, диметикон, вода очищена.

Форма випуску. Крем для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяв дерматології. Противірусні засоби. Код АТС D06B B03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вибірково діє на віруси Herpessimplex типу 1 і 2, а також Varicella zoster. Конкурентно взаємодіє з вірусноютимідинкіназою і послідовно фосфорилюється з утворенням моно-, ди- ітрифосфату; останній інгібує ДНК-полімеразу, включається замістьдезоксигуанозина до ДНК вірусів і пригнічує реплікацію.Запобігає утворенню нових елементів висипу, знижує ймовірність шкірноїдисемінації і вісцеральних ускладнень, прискорює утворення кірок, приоперізувальному лишаю знижує біль у гострій фазі захворювання. Фармакокинетіка. При місцевому застосуванні у вигляді крему ацикловірпрактично не всмоктується в системний кровообіг.

Показання для застосування. Препарат застосовують для лікування первинних ірецидивуючих герпетичних уражень шкіри, оперізувального лишая, вітряної віспи.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям крем необхідно наносити науражену ділянку 5 разів на добу кожні 4 години, виключаючи нічний час. Необхіднопочати лікування при перших ознаках інфекції – у продромальний період. Курслікування - 5 днів. Якщо поліпшення не відбулося, можна продовжити лікування до10 днів. До і післянанесення крему необхідно вимити руки; важливо не розтирати уражені ділянки іне приторкатися до них рушником, щоб запобігти погіршанню перебігу захворюванняабо передачі інфекції.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але у ділянцінанесення крему може відчуватися печіння, яке швидко минає, виникнути незначнелущення (при тривалому застосуванні препарату). У поодиноких випадках можливіалергічні прояви у вигляді еритеми і свербежу, дуже рідко можливийангіоневротичний набряк; у цих випадках препарат відміняють і за необхідностівживають відповідних заходів (десенсибілізуюча терапія і т. д.).

Протипоказання. Герпесит не слід застосовувати при алергії наацикловір або інші компоненти препарату.

Передозування. Випадків передозування не спостерігалося. Оскільки препаратпризначений тільки для зовнішнього застосування, розвиток симптомівпередозування малоймовірний.

Особливості застосування. Крем не можна застосовувати для лікування віруснихуражень очей; важливо уникати навіть випадкового потрапляння крему в очі. Пацієнтам, які страждають від особливо тяжких проявів герпетичноїінфекції, необхідна консультація лікаря; за необхідності одночасно з кремомзастосовують препарати ацикловіру системної дії (таблетки, інфузії). Особам, які мають герпес на губах (особливо за наявності відкритихуражень), необхідно суворо дотримуватись правил обережності, щоб не допуститиінфікування інших людей.Вагітність і годування груддю.Відсутні дані щодо несприятливоїдії ацикловіру під час вагітності і годування груддю, оскільки при місцевомузастосуванні ацикловір практично не потрапляє в системний кровообіг і груднемолоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначати препарат разом змісцевими катіонними антисептиками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі від 15 до 25 оС; не допускати заморожування препарату.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z