Загружается, подождите...

Ацетилцистеїн-фс (Acetylcysteine-ps)


міжнародна та хімічна назви: ацетилцистеїн; N-ацетил-L-цистеїн.

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми, з двоопуклоюповерхнею, вкриті оболонкою білого кольору;

склад: 1 таблетка містить ацетилцистеїну 200 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат(таблетоза), крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, покриття для нанесенняоболонки Opadry II White.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код ATC R05C B01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ацетилцистеїн-ФС розріджує мокротиння, це пов’язано зіздатністю його сульфгідрильних груп розривати дисульфідні зв’язки кислихмукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполяризації мукопротеїдів тазменшення в’язкості слизу. Препарат зберігає активність при наявності гнійногомокротиння. Ацетилцистеїн-ФС має антиоксидантну дію, зумовлену наявністюнуклеофільної тіолової SH-групи, яка легко віддає водень, нейтралізуючиокислювальні радикали. При застосуванні ацетилцистеїну відзначається зменшеннячастоти та тяжкості загострень у хворих на хронічний бронхіт та муковісцидоз.Захисний механізм ацетилцистеїну базується на здатності його реактивнихсульфгідрильных груп зв’язувати хімічні радикали. Ацетилцистеїн-ФС сприяє підвищенню синтезу глутатіону, який є важливимантиоксидантним фактором внутрішньоклітинного захисту та забезпечує підтриманняфункціональної активності і морфологічної цілісності клітини, сприяючи такимчином детоксикації шкідливих речовин. Цим пояснюється дія ацетилцистеїну якантидоту при отруєнні парацетамолом. Фармакокінетика. Ацетилцистеїн-ФС добре абсорбується при пероральномуприйомі. У печінці препарат деацетилюється до цистеїну. В крові спостерігаєтьсярухлива рівновага вільного та зв’язаного з білками плазми ацетилцистеїну і йогометаболітів (цистеїну, цистину, діацетилцистеїну). Внаслідок значного ефекту“першого проходжения” через печінку біодоступність ацетилцистеїну становитьприблизно 10 %. Ацетилцистеїн проникає у міжклітинний простір, розподіляєтьсяпереважно в печінці, нирках, легенях, бронхіальному секреті. Після пероральногоприйому 600 мг ацетилцистеїну здоровими добровольцями максимальна концентраціяв плазмі досягається приблизно через 1 год. і становить 15 ммоль/л. Періоднапіввиведення з плазми – 2 год. Ацетилцистеїн-ФС та його метаболітиекскретуються з організму переважно нирками. Препарат проникає черезплацентарний бар’єр, потрапляє в грудне молоко.

Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів та патологічні стани, що супроводжуютьсяутворенням в’язкого і слизово-гнійного мокротиння: гострий і хронічний бронхіт; трахеїт внаслідок бактеріальної інфекції;пневмонія;бронхоектатична хвороба;бронхіальна астма;ателектаз внаслідок закупорки бронхів слизовою пробкою;синусит (для полегшення відходження секрету);муковісцидоз (у складі комбінованої терапії);видалення в’язкого секрету з дихальних шляхів при посттравматичних тапісляопераційних станах;передозування парацетамолу.

Cпосіб застосування та дози.Ацетилцистеїн-ФС призначають внутрішньо дорослим та дітям віком від 14років по 200 мг 2–3 рази на добу; дітям віком від 6 до 14 років – по 200 мг 2рази на добу. При лікуванні муковісцидозу: дітям від 6–10 років – по 200 мг 2 рази надобу; дітям з 10 років призначають по 200 мг препарату 3 рази на добу.Тривалість застосування залежить від клінічної картини перебігу хвороби.При гострих формах захворювань тривалість лікування становить в середньому 5–10днів.Лікування муковісцидозу, хронічного бронхіту може тривати до кількохмісяців.Препарат приймають після їжі, таблетки ковтають не розжовуючи,запиваючи достатньою кількістю води.

Побічна дія.З боку травного тракту: рідко – печія, нудота, блювання, діарея,відчуття переповнення шлунка, запалення слизової оболонки ротової порожнини.Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіж, кропив’янка, рідко –бронхоспазм (переважно у хворих з підвищеною гіперактивністю).Інші: рідко – носові кровотечі, шум у вухах, відчуття серцебиття,падіння артеріального тиску.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення,кровохаркання, легеневі кровотечі, підвищена чутливість до ацетилцистеїну.Дитячий вік до 6 років.

Передозування.Про випадки передозування препарату не було повідомлень.

Особливості застосування.При прийомі Ацетилцистеїну-ФС пацієнтами з бронхіальною астмоюнеобхідно забезпечити ефективний дренаж мокротиння. Вагітним та в періодгодування груддю призначення Ацетилцистеїну-ФС здійснюється тільки у випадку,коли передбачувана користь для матері не перевищує потенційний ризик для плоду.Ацетилцистеїн-ФС слід з обережністю призначати хворим із захворюванняминаднирникових залоз, з нирковою та/або печінковою недостатністю. При застосуванні Ацетилцистеїну-ФС не слід допускати контакту препаратуз металами та гумою. Між прийомом Ацетилцистеїну-ФС та антибіотиків необхідно витримувати1–2-годинний інтервал.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Одночасний прийом Ацетилцистеїну-ФС з протикашльовими засобами можепосилити застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.При одночасному застосуванні з антибіотиками (у т.ч. тетрацикліном,ампіциліном, амфотерицином В) можлива їх взаємодія з тіоловою групоюАцетилцистеїну-ФС.

Умови та термін зберiгання. Зберiгати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі від 15ºС до 25ºС. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z