Загружается, подождите...

Ацелізин-кмп (Acelysin-kmp)


основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок білого кольору беззапаху або зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 флакон містить ацелізину стерильного – 1 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Ацетилсаліцилат лізину.Код АТС N02B A17.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ацелізин є ін’єкційною формоюацетилсаліцилової кислоти і має характерні для неї властивості, а такожпідвищує її біодоступність і аналгетичний ефект. Виявляє аналгезуючу,протизапальну, жарознижуючу і антиагрегаційну дію.Препарат інгібує циклооксигеназу, у результаті чого пригнічуєтьсясинтез простагландинів і утворення тромбоксану А2 у тромбоцитах. Зменшуєтьсяздатність тромбоцитів і еритроцитів до склеювання і прилипання (адгезії) доендотелію кровеносних судин. Знижуючи поверхневий натяг мембран еритроцитів,препарат полегшує їх деформування при проходженні через капіляри і покращуєкровотік.Фармакокінетика. Препарат зв’язується з білками плазми на 80–90%.Проникає в більшість тканин організму, у тому числі в синовіальну,цереброспинальну, перитонеальну рідини. У крові гідролізується, утворюючи ацетилсаліциловукислоту і лізин. У печінці ацетилсаліцилова кислота перетворюється усаліцилову. Період напіввиведення ацетилсаліцилової кислоти становить 15–20хвилин, саліцилової і її активних метаболітів від 3–6 годин (малі дози) до15–30 годин (великі дози). Екскретується переважно нирками у незмінній формі(60%) і у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Біль різного генезу: головний, вушний ізубний біль, міалгії, невралгії, артралгії, біль у післяопераційному періоді,як жарознижуючий засіб при гарячкових станах різної етіології, якантиагрегаційний засіб для профілактики тромбозів у кардіології та неврології,а також для профілактики порушень мікроциркуляції.

Спосіб застосування та дози. Застосовувати за призначенням і підконтролем лікаря.Ацелізин-КМП для ін’єкцій вводять внутрішньом’язово (глибоко) івнутрішньовенно. Для внутрішньом’язового введення вміст флакона розчиняютьбезпосередньо перед застосуванням: 1 г (1 флакон) – у 5 мл води для ін’єкцій,збовтуючи до повного розчинення порошку.Для профілактикитромбозу препарат вводять внутрішньом’язово (глибоко) по 0,5–3 мл розчину 1 разна добу або через добу. Курс лікування – до 5 ін’єкцій, після чого принеобхідності можна переходити на прийом кислоти ацетилсаліцилової внутрішньо.Разова доза і частота повторних ін’єкцій препарату визначаються динамікою данихлабораторного обстеження показників гемостазу після першого введенняАцелізину-КМП. Привнутрішньовенному введенні Ацелізину-КМП для профілактики тромбозу переваганадається повільному вливанню препарату. Перед застосуванням 1 г (1 флакон) –розчиняють у 5 мл води для ін’єкцій, збовтуючи до повного розчинення порошку,приготований розчин вводять на 150–200 мл 5% розчину глюкози або 0,9% розчинунатрію хлориду зі швидкістю 1 мл/ хвилину.Для зниження температури тіла при пропасниці Ацелізин-КМП вводятьвнутрішньом’язово по 1–2 г 1–3 рази на добу. Як знеболюючий засіб Ацелізин-КМП вводятьвнутрішньом’язово або внутрішньовенно по 1–2 г 1–3 рази на добу. Принеобхідності дозу можна збільшити до 10–20 г внутрішньом’язово абовнутрішньовенно на добу.Дітям 4–6 роківвводять внутрішньом’язово (глибоко) по 10–25 мг/кг на добу, від 6 до 10 років –по 0,25–0,5 г на добу, старше 11 років – по 0,5–1 г на добу, 1–2 рази на добу.Максимальна добова доза для дорослих становить 20 г Ацелізину-КМП. Курслікування становить 3–10 днів.

Побічна дія. При застосуванні Ацелізину-КМП можливі:шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, диспепсія), кровотечі, бронхоспазм,бронхіальна астма, анафілаксія, загострення подагри, загострення виразковоїхвороби шлунка і 12-палої кишки, метаболічний алкалоз, запаморочення, головнийбіль, висип, оборотна гепатотоксичність, гіперкальціємія, поява конкрементів унирках, набряки, підвищення артеріального тиску.

Протипоказання. Ацелізин-КМП, як і інші препарати кислотиацетилсаліцилової, протипоказаний при гіперчутливості, а також так званій“аспіриновій” тріаді (еозинофільний риніт, рецидивуючий поліноз носа,гіперпластичні синусити), астмі; зумовленої ацетилсаліциловою кислотою,геморагічних діатезах (гемофілія, хвороба Віллебранда, телеангіоектазії);розшаровуючій аневризмі аорти; серцевій недостатності, гострихерозивно-виразкових захворюваннях шлунково-кишкового тракту, важких порушенняхфункції печінки та нирок, гострій нирковій або печінковій недостатності,нефролітіазі, гіперурикемії, вихідній гіпопротромбінемії, тромбоцитопенії,тромботичній тромбоцитопенічній пурпурі, дефіциті вітаміну К, у перші 3 місяцівагітності, у період годування груддю (на час лікування годування припиняють);а також при вірусних інфекціях (у дітей до 6 років).

Передозування. Проявляється у вигляді сильних головних болей, шумуу вухах, зниження слуху, загального нездужання, пропасниці. Більш важкеотруєння – ступор, судоми і кома, некардіогенний набряк легень, сильнадегідратація, порушення кислотно-лужної рівноваги (спочатку – респіраторнийалкалоз, потім – метаболічний ацидоз).Лікування: корекція кислотно-лужної рівноваги (інфузія розчинів натріюбікарбонату, цитрату тощо. Необхідно враховувати, що інтенсивна інфузія рідинидля людей літнього віку може призвести до набряку легень. При рівні саліцилатівпонад 5,55–7,22 ммоль/л показаний гемодіаліз. При набряку легень – штучнавентиляція легень збагаченної киснем, сумішшю в режимі позитивного тискунаприкінці видиху; при набряку мозку – гіпервентиляція і осмотичний діурез.

Особливості застосування. Необхідно з обережністю призначати приерозивно-виразкових захворюваннях шлунково-кишкового тракту в анамнезі,бронхіальній астмі, нирковій недостатності, подагрі, менорагії, наявностівнутрішньоматкового контрацептиву.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Знижує ефект гіпотензивних засобів; підсилюєтоксичність метотрексату, ефекти наркотичних аналгетиків (кодеїну, оксикодону,пропоксифену), гепарину, непрямих антикоагулянтів, тромболітиків, інгібіторівагрегації тромбоцитів, пероральних протидіабетичних препаратів. Ризик розвиткупобічних явищ підвищують фенацетин, антигістамінні засоби, ацетамінофен,кофеїн, глюкокортикоїди – підсилюють негативний вплив на слизову оболонкушлунково-кишкового тракту і збільшують кліренс.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 4 °С до 10 °С. Термін придатності – 2 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці!Зберігання готового розчину допускається не більше 30 хвилин.Не використовувати пізніше терміну придатності, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z